Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline Ehe Hing

Suvelaagrid 2014

Omanäolise EraHuvikooli
suvine loovuslaager 2014

16.-17 juuni kül
astasime Botaanikaaeda ja tegutsesime Lille majas.

Pealkirjal klikkides näed rohkem PILTe.

Alustasime oma põnevat loovuslaagrit botaanikaaias, kus toimus ekskursioon. Teekond jätkus Lille Majja ning lapsed meisterdasid endale muinasjutulise metsamajakese. Maalisime kividele ning ka paberile. Joonistasime puulehekeste ümber oma huvitava maailma ning puuokstest valmistatud raami sisse loomakesi. Vahvaks lisategevuseks meisterdasid lapsed oma lauamängu, millest kujunes võistlus kahe võistkonna vahel. Väikse vahepalana külastasime ka naabermaja elanikke Loodusmajas, tutvusime sealsete tegelaste ning toredate loomadega. Nii möödusid kaks vahvat laagripäeva juunis!

14.-15. juuli suvelaager toimus botaanikaaias.10552575_770821792949872_4667607264975359880_n

Botaanikaaias mõõdusid kaks väga lõbusat ja loomingut täis päeva. Maalisime loodusvaateid botaanikaaiast ning joonistasime killukesi botaanikaia erinevatest nurkadest. Samuti tutvustas meie oma juhendaja Pille-Riin lastele ka loomanimedega taimi. Teisel päeval kaunistasime oma lillepoti ning istutasime sinna ka maasika taime. Läbi joonistamise tutvusime ka huvitava bakterite maailmaga. Väike võistlus oli sellel korral orienteerumise käigus leitud pusle juppide kaunistamises. Botaanikaaia maalilises looduses mõõdusid kaks laagripäeva lausa lennates!

11.-12. augustis kolis Omanäoline suvelaager

aga hoopiski uhkesse Raadi mõisaparki.

Raadi mõisas algas meie suvelaager “Soovipäikse” meisterdamisega, millest valmis ka tore näitus. Mõlemal päeval toimus ekskursioon Raadi mõisas, mida viis läbi väga tore giid Üle Siimets. Maalisime Raadi pargi imelisi vaateid ning kirjutasime sõnu esimsele Omanäolisele laulule. Teisel päeval meisterdasime laulu taustaks ka vahvad pillid. Ning lapsed maalisid endale toredad rahvuslike mustritega kotikesed. Joonistasime mustripuid ning päev lõppes Omanäolise laulu lindistamise ja filmimisega.

Ah, et mis see suvine loovuslaager siis õigupoolest on?

See on mänguline kunstiõpe värskes õhus, mil Omanäolise EraHuvikooli särasilmsed juhendajad proovivad lastesse ja noortesse süstida loovat mõtlemist ning oskust ammutada inspiratsiooni ümbritsevast loodusest. Loovuslaagris joonistame pliiatsitega, millega saab ka maalida; maalime nii nagu päriskunstnikud seda looduses teevad; meisterdame midagi vahvat ja kasulikku nendest asjadest, mis muidu leiaksid oma tee prügihunnikusse; maalime ka näod suviseks!

Loovuslaagri sihtrühmaks on 6-16-aastased lapsed ja noored. Muidugi tervitame südamest ka noore hingega lapsevanemaid!

tempel