Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline Ehe Hing

Mariliis Lõhmus

Kes ma olen?

Siit avaneb minu eriline lugu.

Minu nimi on Mariliis Lõhmus, mulle meeldib elada metsas ja harrastada korilase eluviisi. Metsas on turvaline ja mõnus olla ning leebe oma sisemist rõõmu toita. Oodus peitub elujõud, mis aitab mul puhata, laadida ning taas virguda. Seda võibki imetlema jääda kui igavikku, kuna see täidab armastuse väega, kui lubad seda imet oma meeltega tunda. Minusse saabub alistuv ja usaldav rahu ning aukartlik tänu, mis paneb mind ennast tundma kui looduskaitse all.  

Tuul puhub, kuhu ta tahab, ja sa kuuled ta häält, kuid ei tea, kust ta tuleb ja kuhu läheb.

Millega ja kuidas Sina enda keha, hinge ning vaimu kosutad?

MA EI OLE

terapeut ega nõustaja.

VAID OLEN

julge, aus,  pidevalt rõõmus, energiline, positiivne ja innustav, entusiastlik ning valjult aktiivne, ettevõtlik, kirglik, spontaanne, riskialdis, loov ja fakte mäletav, detailne, hüperfokusseeriv ja täpne.

Olen inspiratsioonikohtumiste “Erakordne Naine” kokkukutsuja, kus me kõik oleme võrdsed, lugupidavad, hinnanguvabad ja toetavad ning säilitame konfiditsiaalsuse ja hooliva austuse üksteise privaatsusele. 

Soovin sinuga lihtsalt jagada leitud tööriistu ja enda kogemusi.

Tunned, et tahaksid rääkida sõbrannaga, aga ei tea kellele helistada, kuna võid saada hinnangute või hukkamõistmise osaliseks. Igatsed turvaliselt mõistetud ja kuulatud olla. Võibolla isegi nutta või jagada rõõme, eduelamusi, väljakutseid ja plaane, et kindlust kasvatada. Sa ei taha, et see sõbrannatamine oleks lihtsalt tühja jutustamise või tagarääkimise tasemel. Soovid saada endas olevatele küsimustele vastuseid. Millised on sinu ressursid, edu tegurid, positiivsed omadused, taipamised ning järgmised sammud? Igal jutuajamisel jõuame selleni, kui aktiivselt kuulad ja end avatult analüüsid.

11.01.2022 sain kätte inspireerivad “tööriistad”

 

OLEN PÜÜDNUD OLLA

tubli, asjalik, iseseisev! Tuleb tunnistada, et seda kõike mineviku eest põgenedes, vägisi välja võideldes ja teistest üle trampides. See kõik on hoopis vastupidist tulemust andnud ja olen olnud sügavamale vajunud.

Tihti mõistan, et ma ei saa toetuda iseenese hetke tarkusele.

OMA ELUS PEAN OLULISEKS

erinevaid ettevõtmisi, sündmuseid ja enesetäiendusi, mille olen pannud kirja oma CV-sse.

OLEN OMA ELUS JÕUDNUD ETAPPI,

kus tunnen, et ma koosnen justkui kolmest osast: füüsilisest kehast, hingest ja vaimust. Mida nende kolme sõna all mõtlen?
Keha – uni, puhkus, söök ja jook, liikumine, füüsiline lähedus ja seksuaalsus.
Hing – mõtted, tunded, emotsionaalsus, sotsiaalsus ja eesmärgid, intellektuaalsus.
Vaim – eneseanalüüs, reflekteerivine, metakognitsioon – tunnetustegevuse teadvustamine ja suunamine, spirituaalsus.

Nende kolme osa mõistmine paneb end tundma ühe terviklikuna.

Olen hakanud märkama, et kõigis ja kõiges on head ning tänan erinevuste ja uute õppetundide eest. Igal ühel on oma õppetunnid ja väljakutsed, mida lahendada.

EDASI…

Minus on peidus “Maailmaparandajat” ja arvan, et meis kõigis on seda, kui vaid pisut rohkem end kuulaks. Ma ei suuda vaikida, kui tajun ülekohut laste suhtes. Vaikimine näitaks justkui nõusolekut, aga ma pole nõus ükskõikselt vaiki olema. Kui asi puudutab lapsi, siis tunnen, et pean pöörduma rohujuure tasandile … Naiste poole.

Kui ma suudan endaga olla ja õppida usaldama ning tingimusteta armastada, alles siis saab kasvav suhe mehega tekkida, kus suudetakse teineteist taas lõkkele puhuda. Kui suhe mehega on teineteist toetav, alles siis suudab naine emaks saada ja olla. Milliseks emaks olla? Malbeks ja hellitavaks toitjaks, julgustavaks, lohutavaks, keelitavaks ning meelitavaks elu põhiväärtustele kindlaks jääjaks. Kui suhted endaga, mehe ning lastega on terved ja kasvavad, siis hakkab ka kodu armastusest särama. Seejärel, kui aega ja energiat üle jääb, saab naine valida endale lisa väljakutseid eneseteostuseks. Minu meelest on need neli esimest eesmärki juba müstiliselt kütkestavad, et tunda end erakordse, inspireeriva, ihaldatud ja kirgliku Naisena. 

  1. Mina
  2. mees – Naine
  3. laps/lapsed – Ema
  4. kodu – Perenaine
  5. Eneseteostus

Kuidas olla Naine?

Mina tunnen, et minu eneseteostuseks ongi hetkel aidata äratada naistes sisemine laps, et iga naine saaks õide puhkeda. Esiteks õppides ennast tundma ja usaldama. Seejärel luues mehega teineteist austav suhe, et suunata koos oma lapsi (või lihtsalt lähedasi) oma eeskujuga ning elada kirega.

Tunnen, et see tagab sügavama kindlustunde ja rahulolu ning Armastuse.

 

 

Lõpetuseks tahaksin tänada oma teist perekonda, kelleks on Naised, kes on usaldanud aruteludesse oma unistused, aktuaalsed väljakutsed, mineviku õnnestumised ja lahendamist vajavad keerulised olukorrad, et saavutada soovitud eesmärke. Jutuajamised on lõppenud vägevate innustamiste, võimsate inspiratsiooni puhangutega ning isiklike õppetundidega ja järgmiste sammudega.

Metsas on hingel kosutav elada!

Mariliis Lõhmus
27.06.2022