Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline Ehe Hing

Mariliis Lõhmus

Kes ma olen?

Siit avaneb minu eriline lugu.

Minu nimi on Mariliis Lõhmus, mulle meeldib elada metsas ja harrastada korilase eluviisi. Metsas on turvaline ja mõnus olla ning leebe oma sisemist rõõmu toita. Loodus peitub elujõud, mis aitab mul puhata, laadida ning taas virguda. Seda võibki imetlema jääda kui igavikku, kuna see täidab armastuse väega, kui lubad seda imet oma meeltega tunda. Minusse saabub alistuv ja usaldav rahu ning aukartlik tänu, mis paneb mind ennast tundma kui looduskaitse all.  

Tuul puhub, kuhu ta tahab, ja sa kuuled ta häält, kuid ei tea, kust ta tuleb ja kuhu läheb.

Millega ja kuidas Sina enda vaimu, hinge ja keha kosutad?

MA EI OLE

terapeut ega nõustaja.

VAID OLEN

julge, aus, siiras, empaatiline, rõõmsameelne, energiline, emotsionaalne, positiivne ja innustav, entusiastlik ning aktiivne, ettevõtlik, fantaasiarikas, spontaanne, riskialdis, loov ja fakte mäletav, detailne, fokusseeriv ja täpne. Hea suhtleja, visuaalselt mõtleja, uute ideede looja ja tihti ka eestvedaja.

Olen inspiratsioonikohtumiste “Erakordne Naine” kokkukutsuja, kus me kõik oleme võrdsed, lugupidavad, hinnanguvabad ja toetavad ning säilitame konfiditsiaalsuse ja hooliva austuse üksteise privaatsusele. 

Soovin sinuga lihtsalt jagada leitud tööriistu ja enda kogemusi.

Tunned, et tahaksid rääkida sõbrannaga, aga ei tea kellele helistada, kuna võid saada hinnangute või hukkamõistmise osaliseks. Igatsed turvaliselt mõistetud ja kuulatud olla. Võibolla isegi nutta või jagada rõõme, eduelamusi, väljakutseid ja plaane, et kindlust kasvatada. Sa ei taha, et see sõbrannatamine oleks lihtsalt tühja jutustamise või tagarääkimise tasemel. Soovid saada endas olevatele küsimustele vastuseid. Millised on sinu ressursid, edu tegurid, positiivsed omadused, taipamised ning järgmised sammud? Igal jutuajamisel jõuame selleni, kui aktiivselt kuulad ja end avatult analüüsid.

11.01.2022 sain kätte inspireerivad “tööriistad”

 

OLEN PÜÜDNUD OLLA

tubli, asjalik, iseseisev! Tuleb tunnistada, et seda kõike mineviku eest põgenedes, vägisi välja võideldes ja teistest üle trampides. See kõik on hoopis vastupidist tulemust andnud ja olen olnud sügavamale vajunud.

Tihti mõistan, et ma ei saa toetuda iseenese hetke tarkusele.

OMA ELUS PEAN OLULISEKS

erinevaid ettevõtmisi, sündmuseid ja enesetäiendusi, mille olen pannud kirja oma CV-sse.

OLEN OMA ELUS JÕUDNUD ETAPPI,

kus tunnen, et ma koosnen justkui kolmest osast: füüsilisest kehast, hingest ja vaimust. Mida nende kolme sõna all mõtlen?
Keha uni, puhkus, söök ja jook, liikumine ning füüsiline lähedus.
Kas keha on minu või mina oled keha oma? Millega täidan oma ihu? Mida ma teen oma kehaga? Kas tegutsen ennasthävitavalt või kaitsvalt, treenivalt ja kosutavalt?
Hing – sisemine inimene – mõtted, tunded, igatsused, emotsioonid ja psüühika, sotsiaalsus ning saavutused ja eesmärgid, intellektuaalsus. Analüüsivõime ja tahtejõud. Teadlik olemus. Inimese elu ja tegevused ning isiksus. Füüsiline ja hingeline elu on omavahel seotud.
Kas usaldad ainult oma mõtte ja analüüsivõimet? Kas pean silmas enda heaolu? Milline on minu olemus? Kas hinnangud, kriitika või tagasiside viivad mind rivist välja? Kas mind juhivad hetke meeleolud? Kas tahan oma elu hoia? Mis su südametunnistus ütleb?

Vaim – kõige sügavam olemus –  sisemine meelsus, küpsus ja nähtamatu tunnetus. Südametunnistus on avanud ukse vaimu tunnetusse. Kas tegutsedes pean silmas ka teiste heaolu? Kas suudan välistes raskustes kõikumatuks jääda? Kus ja kellega mul on hea olla? Milline on minu sügavam mina? Millest ma inspireeritud ja motiveeritud olen? Kuidas ma oma vaimu toidan? Selle sügavuse olemuse avab tõe mõistmine, aga takistuseks võib saada andestamatus. Andestuses peitub jõud!

Nende kolme osa mõistmine paneb end tundma ühe terviklikuna.

Olen hakanud märkama, et kõigis ja kõiges on head ning tänan erinevuste ja uute õppetundide eest. Igal ühel on oma õppetunnid ja väljakutsed, mida lahendada.

EDASI…

Minus on peidus “Maailmaparandajat” ja arvan, et meis kõigis on seda, kui vaid pisut rohkem end kuulaks. Ma ei suuda vaikida ja ma pean jagama, mulle osaks saanud kingitust.

Kuidas  ennast empaatiliselt kuulata ja õppida usaldama ning tingimusteta armastada? Andestamine on lähedaste suhete alus. Kasu suudan endale andestada? Alles siis saab mehega kasvav suhe tekkida, kus suudetakse teineteist taas lõkkele puhuda. Naine on võimeline olema oma mehe kõrval ja talle järgnema. Kui suhe mehega on teineteist toetav, alles siis suudab naine emaks saada. Milliseks emaks olla? Malbeks ja hellitavaks toitjaks, julgustavaks, lohutavaks, keelitavaks ning meelitavaks elu põhiväärtustele kindlaks jääjaks. Olla olemas kuni lapse/laste iseseisvumiseni. Kui suhted endaga, mehe ning lastega on terved ja kasvavad, siis hakkab ka kodu armastusest särama. Perenaine loob kodust kodu. Seejärel, kui aega ja energiat üle jääb, saab naine valida endale lisa väljakutseid eneseteostuseks. Minu meelest on need neli esimest eesmärki juba müstiliselt kütkestavad, et tunda end erakordse ja inspireeriva Naisena. 

  1. Minu suhe oma tervikuga – Naine
  2. Minu suhe mehega – Abikaasa
  3. Minu suhe lapse/lastega – Ema
  4. kodu – Perenaine
  5. Eneseteostus

Kuidas olla naine, abikaasa, ema ja perenaine, ning ühiskonnale kasulik?

Mina tunnen, et minu eneseteostuseks ongi hetkel aidata äratada naistes sisemine laps, et iga naine saaks õide puhkeda. Esiteks õppides ennast tundma ja usaldama. Seejärel luues mehega teineteist austav suhe, et suunata koos oma lapsi (või lihtsalt lähedasi) oma eeskujuga.

Tunnen, et see tagab sügavama kindlustunde ja rahulolu ning Armastuse.

Lõpetuseks tahaksin tänada oma teist perekonda, kelleks on Naised, kes on usaldanud aruteludesse oma unistused, aktuaalsed väljakutsed, mineviku õnnestumised ja lahendamist vajavad keerulised olukorrad, et saavutada soovitud eesmärke. Jutuajamised on lõppenud vägevate innustamiste, võimsate inspiratsiooni puhangutega ning isiklike õppetundidega ja järgmiste sammudega.

Metsas on hingel kosutav elada!

Mariliis Lõhmus
12.06.2024