Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline Ehe Hing

“Omanäoline Tartu” konkurss/näitus

kutse

Näituse avamisel selgusid ka konkursi “Omanäoline Tartu” võitjad! Kuna otsust oli raske teha ning meieni jõudis väga palju ilusaid töid, siis otsustasime žüriiga, et jagame välja 2 tasuta kohta, kes saavad meie huvikoolis terve õpeaasta TASUTA õppida ning lisaks kolm esimese poolaasta tasuta kohta.

Loomingulise TASUTA õppeaasta võitis Omanäolises EraHuvikooli ringidesse Mirjam Raun teosega “Kassisild”

Teise koha sai Marta Põlm teosega “Kaarsild”

Kolmandat kohta jagasid 3 õpilast, kes saavad esimese poolaasta meie huviringis tasuta osaleda:
Anastasia Puusta teosega “Vikerkaaresild”
Mia Maria Lorenz teosega “Tigutorn”
Kristiina Maare Maria Madi teosega “Tigutorn”

Palju õnne võitjatele ning ootame kõiki edaspidi meie kooli välistes põnevates üritustes osalema! Näitus jääb Lille Majas ülesse kuni 30. septembrini. Seega kes ei jõudnud näituse avamisele, siis on Teile veel võimalus oma silmaga üle vaadata võidutööd ning kõik põnevad saabunud Tartu ehitised!

———————————————————————————————————————————————

Võida terveks aastaks tasuta koht Omanäolises EraHuvikoolis – konkurss „Omanäoline Tartu“.

Omanäoline EraHuvikool kuulutab välja algava õppeaasta eel lõbusa ning Omanäolise konkursi „Omanäoline Tartu“. Nimelt soovime pakkuda ühele lapsele terveks aastaks tasuta osalemist kunsti- ja meisterdamisringis! Kõlab huvitavalt?

Selleks, et võita loomingule aasta tasuta Omanäolises EraHuvikoolis otsi Tartu linnas maju ja ehitisi, mis Sinus kõige rohkem huvi tekitavad ning lahenda üks loominguline ülesanne. Ülesande püstitad seekord Sina endale ise. Kuidas see käib?

Võimalik, et sul on juba ammu tekkinud mure või küsimus, miks mõni Tartu hoone, sild või seikluspark näeb välja selline nagu ta välja näeb. Nüüd on Sinu võimalus olla arhitekt ning kujundada see ehitis ümber nii nagu sina seda sooviksid näha. Või oled märganud mõnda eriti hästi kujundatud ja põnevat ehitist, mis vajaks kindlasti Sinu poolset ülestähendamist. Haara kätte oma lemmik töövahendid ning lase loomingul vabalt lennata!

Kasutada võid kõike, mida parasjagu leiad, selleks võivad olla vahvad taaskasutusmaterjalid: karbid, papp, tetrapakid jms. Loodusest leiab samuti palju toredad materjale: puit, käbid, lehed jpm.

Tehnika ja vahendid oma töö teostamiseks võid samuti ise valida, oodatud on nii maalid, joonistused, meisterdused jms. Mida põnevamaid materjale ja tehnikaid omavahel liidad seda huvitavamad ka tööd saavad olema. Teosed võivad olla ruumilised kui ka tasapinnalised. Tegemist võib olla realistliku- või fantaasia teosega.

Ainukesed piirangud on ,et ehitis või objekt peaks olema Tartust pärit ning kui see ei ole äratuntav peaks olema viidatud sellele teose pealkirjas. Sinu kunstiteos peab olema transporditav ning säilitusaeg võiks olla 2 kuud, seega jätame kõrvitsad seekord Halloweeni ootama J

Oodatud on kõikide 4.20 aastaste Tartumaal elavate laste/noorte kunstiteosed!

Töid mis mahuvad ümbrikusse võib saata postiga kuni 1. septembrini aadressil Lille 9, 51010 Tartu, Tartumaa, Omanäolise loovkontor. Töid saab tuua ka ise meie kätte Lille Maja Omanäolise Loovkontorisse 17-19 august kella 10.00-16.00.

Töö juurde palume lisada: lapse nimi, vanus, lapse või vanema e-maili aadress, töö pealkiri ning vajadusel ka selgitav jutt (mitte rohkem kui pool A4).

Saabunud töödest valime välja parimad, millest paneme kokku näitus. Näituse avame 14. septembril kell 19.00 Lille Majas ning koos näituse avamisega kuulutame välja ka konkursi võitja!

Hindamiskomisjoni kuuluvad: Omanäolise EraHuvikooli juhtkond: Mariliis Lõhmus, Liis Somelar, Merilyn Mõttus; Lille Maja direktor Hele Riit-Vällik; Tartu noorsooteenistuse spetsialist/id.

Ülesande lahendamiseks on veel üks ja palju põnevam võimalus!!!

Kui sa soovid Omanäoliste toredate juhendajate lõbusas seltskonnas oma kunstiteos valmis teha. Pakume võimaluse osaleda meie töötubades, mis toimuvad Tartu Lille Majas (Lille 9) 17.-19. augustini. Kolmel päeval saab teha oma Tartu ehitist erinevates tehnikates:

17 august Tartu ehitised – Linoollõige, trükikunst. Kui sa soovid teha linoleumi lõigatud ning paberile kantud trükitehnikas ehitisi.

18 august Tartu ehitised – Paberist lõikamine, ruumilised ehitised. Kui sind huvitab paberist ruumilise maja ehitamine, akende ja uste välja lõikamine ning kaunistamine!

19 august Tartu ehitised – Akvarell molbertil maalimine. Kui soovid Lille Mäel õues maalida!

Kõikidel päevadel on välja pakkuda kolm aega: 10.00-11.00, 12.00-13.00, 14.00-15.00.

Selleks, et töötoas osaleda tuleb eelnevalt, kas meili teel või Facebooki lehel ennast registreerida! Kirjuta oma nimi (lapse nimi), kuupäev ja kellaaeg ning kui vabu kohti on oledki registreeritud. Igas grupis on 12 kohta seega nagu ikka „kes ees, see sees!“.

PS! Vabade kohtade kohta näete jooksvalt infot meie Facebooki lehel!!!