Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline Ehe Hing

Mariliis Lõhmus

Omanäolisus rikastab meid ja maailma meie ümber

Elame ühiskonnas, mida iseloomustab massikultuur. Igal hooajal hullutavad inimesi uued võimsad trendid praktiliselt kõigis eluvaldkondades. Enamus janunevad sarnaste asjade järele, mille väärtus püsib vaid viivu. Uue trendi sünnini. Kuhu jääb kindlustunne ja rahulolu?

Mina usun, et üks võimalus aidata asjade sügavamat väärtust mõista, on tutvustada loomisprotsessi ennast. Õpetada, kuidas panna killuke „iseendast“ igasse kätetöösse. Senini on mul lapsepõlvest meelest ema joonistatud pilt, mis oli küll ääretult lihtne, kuid juurdus siiski sügavale minu mälestustesse. Alati joonistas ta sama asja – kaks vartest ühendatud lõbusate nägude ja käte-jalgadega kirssi. Selles pildis oli omapära, mis kuulus vaid minu emale. Ja just see andiski sellele pildile minu jaoks sügavama tähenduse. Kindlasti on teilgi selliseid mälestusi… 

Foto: isikukoomiks “Lapsepõlvemälestus”

Autor: Mariliis Lõhmus

2021

Tutvustus: Otsustasin oma koomiksi lahendada kunst (minu 29 pilti) + meisterdamine (lõikamine ja voltimine) = nagu minu isiksus. Prinditult on see A3 formaadis, aga valmis koomiks mahub peopesale. 

 

 

Seega olen veendunud, et suur osa õnnest peidab end lihtsates ise tehtud asjades, milles on näha inimese isikupära. Aga selleks, et oma omapära väljendada, on tarvis julgust, veidi oskusi ning mõningaid tööriistu ja vahendeid. Minu jaoks on nendeks maalimine, meisterdamine, õmblemine, raamatute lugemine, inimestega suhtlemine, looduses elamine. 

Huvi joonistamise ja maalimise vastu sai alguse juba väikese lapsena oma isa juhendamisel. Toetav, kuid samas parajalt konkreetne ja inspireeriv täiskasvanu on lapsele parimaks teejuhiks, mistahes oskuste omandamisel. 

Meie lapsepõlv mõjutab meid nii tugevasti ja teeb meid isegi katki, kui püüame selle eest põgeneda või sellest lahti öelda. Kuna Sina viimati Juurte üle rõõmu ja tänutunnet tundsid?

Meisterdamine sai suurema hoo sisse 2004.aastal kui kohtusin oma abikaasaga ja algas ühise kodu rajamine. Olles alatasa hädas sellega, et poes pakutav ei ole just täpselt see, mida otsisime, hakkasimegi ise endale sobivaid lahendusi looma – kas siis ostetud asju ümber tehes või lausa nullist ise valmistades. Mööbel, valgustid, siseviimistlus… kõigele on võimalik anda oma „puudutus“, mis teeb lihtsast asjast erilise. Veel pean oluliseks ära märkida, et loovus ja loodus on minu jaoks alati käsikäes käinud. Kodulähedastes metsades jalutamine, jooksmine või marjul käimine on just need tegevused, mis aitavad mul lõõgastuda ja päästavad valla loovuse.

2010.aastal sündis meie armsasse kodusse päikesekiir Täheli. Kaks aastat hiljem rõõmurull Pärja. Kuigi kodu pole veel lõpuni valmis ja tööd jagub veel tükiks ajaks, käib hetkel loominguline töö meie kodus peamiselt seoses lastega – läbi mängu, laulu ja meisterdamise. Koos laste sünniga, sündis ka idee luua Omanäoline Erahuvikool, mis tegutses 10 aastat. Loodan, et meie huviringides käinud lapsed said tunda isetegemise rõõmu ja juurde julgust olla omanäoline. Erinevus rikastab!

Mälestusi Omanäolisest EraHuvikoolist näeb facebook´ist ja  blogist.
Olid imelised ajad… Suur tänu teile kõigile!

Lõpetuseks tahaksin tänada oma teist perekonda, kelleks on Naised, kes on usaldanud aruteludesse oma unistused, aktuaalsed väljakutsed, unistused, mineviku õnnestumised ja lahendamist vajavad keerulised olukorrad, et saavutada soovitud eesmärke. Jutuajamised on lõppenud vägevate innustamiste, võimsate inspiratsiooni puhangutega ning isiklike õppetundidega ja järgmiste sammudega.

Kuidas olla Naine?