Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline Ehe Hing

Mari Edith Jagomäe

”Julgen arvata, et minus peituv kunstiseeme sai idanema pandud just õpetajate poolt, kes oskasid märgata, õigel viisil kasvamist toetada ning suunata. Olen õppinud kunsti süvitsi õpetajate juures, kellel peale hea kunstisilma on antud ka suurepärane oskus edastada oma teadmised õpilastele läbi tugeva empaatiavõime. Leian, et just see on kõige olulisem, sest loomine ja looming on eelkõige viis eneseväljenduseks, mille läbi leiab võimalusi enese ja maailma tundma õppimiseks.

Mina leidsin läbi oma kunstiõpingute maailmad, mis mind enim köidavad ning nendeks on teater ja film. Kaks valdkonda, millele võib läheneda paljudest erinevatest külgedest. Olen õppinud näidendi kirjutamist, jälginud lavaloome progressi nii lavatagustes ruumidest kui ka läbi teatrikunstniku loomisprotsessi alates kavanditest teostuseni ning teritanud oma silma märkama valguseid ja varje nii teatrilaval kui filmides.

Leian, et läbi elamuse leiab inimene tee endasse, kust omakorda leiab vastused kõikidele küsimustele, tasakaalu ning oskuse hinnata igapäeva idülle. Kunst ja looming on võimalus luua elamusi, on vaid vaja oskust seda märgata. ”

Heaga,

Mari Edith Jagomäe