Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline Ehe Hing

Liis Somelar

Minu nimi on Liis Somelar ning mind iseloomustab kõige paremini lause „Kass kes kõndis omapäi.“ Juba väiksena meeldis mulle asju teha pisut teistmoodi ning igas tegevuses pidi olema killuke nalja. Üles olen kasvanud Tartus, aga enamuse lapsepõlvest veetsin vanavanemate talus Vara lähedal. Juba väiksest peale olen meisterdanud asju lihtsatest, kodus leiduvatest asjadest. Kunsti juures hindan põhimõtet, et on vaja head ideed ja natuke kannatlikkust ning kõik ülejäänu tuleb sujuvalt tegevuse käigus.

Olen tegelenud 10 aastat võrkpalliga ning kuigi mulle meeldis juba põhikoolis väga joonistada ja riideid õmmelda, siis ametlikult kunsti õppima hakkasin alles gümnaasiumi ajal. Esialgu kursustega Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ning seejärel omandasin kõrghariduse samas koolis tekstiili erialal. Lastega tegelemine ja trükipaku töötubade korraldamine Tartu Hansapäevadel on olnud mulle igasuviseks rõõmuks õppimise kõrvalt. Lastel on olemas üks omadus, mis alati sära silmadesse toob, see on teha asju pisut omamoodi ning otse südamest. Oma lõputööd tehes sain aru, et lastes peitub see võlujõud uskuda müstilistesse olenditesse ning näha ja rõõmustada väikeste asjade üle.

Tänu Kõrgemas Kunstikoolis õppimisele olen osalenud ise näitustel ja korraldanud mitmeid näitusi ning leian, et laste tööde tunnustamine ja näitamine on väga oluline osa loomingu juures. Olles ise aastaid sahtlipõhja oma töid teinud, saan aru, kui hea on vahel ka tunnustust ja kiitust saada väljaspool koduseinu. Tahan lastele pakkuda võimalust tunda ennast kunsti tehes just nii vabalt, et head ideed ei jääks ainult vihikuservadesse, vaid saaksid vabalt lennata ja välja elada.

E-post: omanaolineliis@gmail.com