Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline Ehe Hing

Gerttu Vaher

Gerttu Vaher

Minu nimi on Gerttu. Hetkel olen omandamas Tartu Ülikoolis klassiõpetaja eriala, lisaerialaks aga olen valinud endale kunsti− ja käsitööõpetaja. Noorena oli alati minu unistuseks seista klassi ees just õpetaja rollis, et jagada õpilastele teadmisi ning olla suureks motivaatoriks end ümbritsevatele õpilastele. Olen tegelenud aastaid eriala omandamisega, kuid minu eesmärgiks on alati olnud värvikireva ning seiklusterohke elu elamine. Uued kogemused ja katsumused on mulle kui adrenaliin, mis motiveerivad pingutama ning alati parimat tulemust saavutama. Õpetajana töötades annan alati endast parima ning proovin tunnid nii laste kui ka enda jaoks võimalikult nauditavaks muuta. Saanuks varasemalt hulgaliselt positiivset tagasisidet juhendajatelt ning mentoritelt , olen arvamusel, et minust on arenemas iga päevaga motiveeriv, sõbralik ning enesekindel õpetaja.
Teiseks lummuseks minu elus on rõivadisain. Juba nooremas eas, kui mängisin veel nukkudena, ei tohtinud minu nukkude riidekapp olla hall ning üksluine. Pisikesena oli minu suureks abikäeks ema, kes aitas ning juhendas mind alati, kui tahtsin nukkudele uusi riideid õmmelda. Olen õnnelik, et sain nii imelise hobi enda emalt ning hindan seda siiani. Kooli, spordi ning töö kõrvalt on üsnagi keeruline leida aega õmblusmasina ette istumiseks, et luua mõni uus, kirju ning minu iseloomu peegeldav riideese, kuid just õmblemine, kavandamine, disainimine on need, mis aitavad keskenduda oma sisemisele minale ning arendada endas loovust. Õmmeldes töötan ma alati hingega iga pisema detaili kallal ning lisan esemetele palju värve.

Eelnevalt mainisin loovust. Just loovus on see, mida ka mina olen alati proovinud siduda õppetöösse. Minu eripäraks on õpetada õpilastele uusi teadmisi üsna tihi läbi loomingulise tegevuse. Käistöö ning kunstiga tegeledes suunan alati õpilasin omanäoliselt tööle lähenema ning olen arvamusel, et ükski lapse käe läbi valminud meistriteos ei saa olla ebaõnnestunud või halb. Tuleb leida vaid see pisikene tera valminud tööst, mis sellele oma näo annab.

Epost: omanaolinegerttu@gmail.com
Kodulehekülg: designbygerttu.tumblr.com